10 sričių, kuriose kineziterapija gali jums padėti

Jums skaudą kelį ir manote, kad vaistai nuo skausmo jums padės? Tačiau gydytojas jums paskiria kineziterapiją. Neretai kyla klausimas, kas tai yra ir kuo gali būti naudinga? Kineziterapija gali padėti visų amžiaus grupių žmonėms, kurie dėl sveikatos sutrikimų, ligos, skausmo ar traumos turi apribotą galimybę judėti. Sprendžiant didelę dalį susirgimų pirmiausiai reikia išbandyti konservatyvius gydymo būdus. Šeimos gydytojai pamatę pirmuosius ligos simptomus dažnai pacientus siunčia kineziterapeutui. Po kineziterapijos pacientai tampa stipresni, lankstesni, jaučia mažiau skausmo, išmoksta taisyklingai judėti ar atlikti pratimus ir įgauna daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. 

Kelio skausmus galima išgydyti kineziterapijos pagalba.
„Po kineziterapijos pacientai tampa stipresni, lankstesni, jaučia mažiau skausmo, išmoksta taisyklingai judėti ar atlikti pratimus ir įgauna daugaiu pasitikėjimo savo jėgomis.“
Kineziterapija gali Jums padėti:

1. Sumažinti arba numalšinti skausmą

Masažas, sąnarių mobilizacija ar pratimai gali sumažinti nugaros, kaklo, pečių ar kelių skausmą, atstatyti normalią raumenų bei sąnarių būklę. Pagerėjus fizinei būklei sumažėja tikimybė, kad skausmas pasikartos.

2. Išvengti operacijos

Dažniausiai didžiąją dalį susirgimų reikia gydyti konservatyviais būdais. Kineziterapija yra vienas iš tokių būdų. Jeigu kineziterapija jums padeda sumažinti skausmą ar pasveikti, tokiu atveju operacija tampa nebereikalinga. Tačiau net ir tokiu atveju, jeigu operacija bus atlikta, po jos būsite stipresni ir pasveiksite kur kas greičiau. 

3. Pagerinti sąnarių mobilumą​

Individualiai paskirti tempimo ir stiprinimo pratimai gali pagerinti jūsų gebėjimą  laisvai judėti. Taip pat, kineziterapeutai gali pritaikyti pagalbines priemones pagal jūsų poreikius.

4. Pasveikti po insulto

Įvykus insultui gana dažnai suprastėja žmogaus funkcinė būklė, sutrinka gebėjimas savarankiškai judėti ir apsitarnauti. Kineziterapija gali padėti sustiprinti silpnas kūno vietas, pagerinti eiseną bei pusiausvyrą. 

5. Išvengti sportinės traumos, o jeigu trauma įvyko – pasveikti

Traumos yra neišvengiama sporto dalis. Dažniausiai daugiausiai pasiekia tie sportininkai arba tos komandos, kurios yra „sveikiausios“. Traumos išvengti yra kur kas lengviau negu po jos atsigauti. Traumų prevencijos klausimais jums gali padėti kineziterapeutas, kuris atlikęs individualų ištyrimą nustatys kūno silpnąsias ir stipriąsias puses ir sudarys veiksmų planą pagal jūsų problemą. Taip pat kineziterapija gali jums padėti atsistatyti po tokių traumų kaip priekinio kryžminio raiščio ar čiurnos raiščių plyšimo.

6. Pagerinti pusiausvyrą bei sumažinti griuvimų riziką

Sutrikusi pusiausvyra gali būti traumos padarinys, ligos ar senatvės simptomas. Kineziterapeutai gali įvertinti jūsų pusiausvyrą ir jeigu rizika nugriūti yra padidėjusi, jums kineziterapeutas paskirs individualius pratimus, kurie pagerins jūsų pusiausvyrą ar koordinaciją.

7. Valdyti cukrinį diabetą

Cukrinis diabetas sunki lėtinė liga, kuria serga kas 20-as žmogus. Nekontroliuojama ar negydoma liga gali sukelti sunkias komplikacijas. Į bendrą cukrinio diabeto gydymo planą yra įtraukiami fiziniai pratimai, kurie padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Kineziterapeutas gali sudaryti detalų fizinių pratimų planą, kuriame bus suderintas aerobinių, jėgos ir lankstumo pratimų santykis.

8. Sumažinti su senatve susijusių ligų simptomus ​

Osteoartritas ar osteoporozė – ligos dažniausiai susijusius su senatve, kurias kineziterapija padeda valdyti. Tinkamas fizinis aktyvumas gali užtikrinti gerą kaulų ir sąnarių sveikatą, pagerinti nuotaika, o kai kuriems senjorams tai gali tapti neatsiejama kasdienybės dalimi.

9. Atsistatyti po širdies ir kraujagyslių ar plaučių ligų ​

Daugumai pacientų po širdies ir kraujagyslių sistemos ar plaučių ligų yra paskiriama kineziterapija, kuri padeda pagerinti bendrą fizinę savijautą. Tinkamas fizinis krūvis teigiamai veikia širdies ir kraugyslių bei plaučių sistemas.

10. Sumažinti neurologinių ligų simptomus ​

Išsėtinė sklerozė, Parkinsono liga, galvos ar stuburo traumos ir kt. ligos pažeidžia centrinę nervų sistemą. Tai pasireiškia judėjimo, jutimų, pusiausvyros, koordinacijos, raumenų jėgos sutrikimais ar drebėjimu. Kineziterapijos metodai nukreipti į neurologinių ligų gydymą gali pagerinti pusiausvyrą, pagerinti kojos ar rankos funkciją, eiseną, sumažinti spastiškumą bei skausmą.
Kineziterapija yra puikus gydymo metodas, kuris gali padėti daugeliui žmonių sumažinti skausmą, išvengti operacijos, išvengti sportinės traumos ar po jos atsistatyti, pagerinti fizinę būklę ar sumažinti lėtinių ligų sukeliamus simptomus.

Dominykas Pakarklis

optimistas, fiziškai aktyvus žmogus, kineziterapeutas

Sek mus socialiniuose tinkluose