Pratimas lenta - 5 dažniausios klaidos

Pratimas lenta (angl. plank) vienas iš populiariausių pratimų skirtų pilvo preso raumenų stiprinimui. Pratimas lenta tuo pačiu metu yra paprastas ir tuo pačiu metu sudėtingas. Žmonės atlikdami pratimus dažniausiai galvoja apie kiekybę, bet ne apie kokybę. Pervertinę savo jėgas, pratimą nori atlikti kuo ilgiau, ar iš nežinojimo – atlieka klaidingai (įjungia kompensacinius mechanizmus – krūvis, kuris tūrėtų apkrauti pilvo preso raumenis, tenka kitoms struktūroms). Atlikdami pratimą klaidingai ne tik, kad neaktyvuojate reikiamų raumenų, tačiau ir žalojate savo kūną. 

pratimas lenta

Pateikiame 5 dažniausiai atliekamas klaidas:

1. Dubuo laikomas per aukštai

Žmonės dažnai atlieka šią klaidą. Tokiu būdu pratimą atlikti yra lengviau ir išbūti lentos pozicijoje galima ilgiau. Atliekant šį pratimą tokiu būdu pilvo preso raumenys įsitempia mažiau, o apkrova pečiams padidėja. Tokia padėtis gali išprovokuoti pečių skausmą, o ir nejausite, kad dirba jūsų pilvo preso raumenys. Toks pratimo atlikimas taps neefektyvus.

Pratimas lenta - viena iš dažniausių klaidų, kai dubuo laikomas per aukštai

2. Dubuo laikomas per žemai

Jeigu jūs pratimą atliksite dubenį laikydami per žemai, t.y neišlaikydami pėdų, klubų, nugaros ir galvos vienoje linijoje. Taip atlikdami pratimą apkrausite stuburą, bet ne pilvo raumenis. O juk atlikdami šį pratimą norime treniruoti pilvo raumenis, tiesa?

Pratimas lenta - kita dažna klaida, kai žmogus dubenį laiko per žemai

3. Alkūnės ir pečiai neišlaikomi vienoje linijoje

Pratimo metu alkūnės ir pečiai tūrėtų buti laikomi vienoje linijoje. Jeigu alkūnės laikomos tiek „aukščiau“ ar „žemiau“, pečiams padidėja apkrova ir gali išsiprovokuoti pečių skausmas.

4. Netaisyklinga kaklo padėtis

Dažnai šį pratimą žmonės atlieka žiūrėdami tiesiai priešais save. Tačiau tokia galvos padėtis bereikalingai aktyvuoja kaklo tiesiamuosius raumenis. Šie raumenys ir taip dažnai būna pernelyg įtempti dėl prastos laikysenos. Per didelė šių raumenų įtampa gali sukelti galvos bei kaklo skausmus.

Lenta - netaisyklinga kaklo padėtis.

5. Išriesta nugara

Lentos pratimo metu būtina įtempti pilvo preso bei sėdmenų raumenis, nes priešingu atveju nugara bus išriesta ir apkrova tenkanti stuburo slanksteliams padidės. Darant šią klaidą, gali atsirasti nugaros skausmas. Tokiu atveju nustokite daryti pratimą ir pasižiūrėkite ar jį atliekate taisyklingai.

Pratimas lenta - bene dažniausia klaida - išriesta nugara

Pratimas lenta yra geras pratimas pilvo preso raumenų stiprinimui, tačiau kaip ir kiekvienas pratimas turi būti atliekamas taisyklingai. Jeigu nežinote kaip taisyklingai atlikti – spausk čia.

Dominykas Pakarklis

optimistas, fiziškai aktyvus žmogus, kineziterapeutas

Sek mus socialiniuose tinkluose